Sportovní vybavení a potřeby

Smartlabs Vitamín D3 4000IU 120 kapslí

Výjimečný kus Smartlabs Vitamín D3 4000IU 120 od výrobce se zárukou kvality SmartLabs máte možnost dostat zde teď právě levně. Výhodně za skvělou cenu 79 Kč.
Smartlabs Vitamín D3 4000IU
Zjistit více
Značka: SmartLabs
79
Popis produktu

Vitamín D3 patří do skupiny vitamínů D, které jsou rozpustné v tucích. Jedná se o velmi významnou skupinu vitamínů hrající zásadní roli v:

  • rozvoji a údržbě kostní tkáně a zubů,
  • rozvoji a údržbě svalového aparátu,
  • imunity.

Hlavní zdroj vitamínu D3 představuje endogenní produkce v kůži, kde vzniká působením ultrafialového záření (UVB). V menší míře je získáván ze stravy (rybí olej, ryby, vejce). Protože v našich zeměpisných šířkách v zimních měsících vitamín D3 v kůži prakticky nevzniká, je vhodné jej doplňovat suplementací. Doporučená denní dávka vitamínu D3 není pevně stanovená, obvykle se pohybuje mezi 200 – 800IU denně. Horní hranici denního dlouhodobého tolerovatelného příjmu vitaminu D3 pro dospělé představuje dávka 2000IU až 4000IU.

Doporučené dávkování:

  • 1 kapsle (jednou za tři dny).

Upozornění: Doplněk stravy. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Minimální trvanlivost uvedena na obalu.

Nutriční hodnoty Smartlabs Vitamín D3 4000IU 120 kapslí:

1 kapsle RHP
Vitamín D3 (cholekalciferol) 4000 IU 2000 %

RHP – referenční dávka příjmu

Další složení:

želatina, glycerin, čištěná voda