Sportovní vybavení a potřeby

Stan Pinguin TORNADO 2 DURALU

Kvalitní produkt Stan Pinguin TORNADO 2 od výrobce se skvělou pověstí Pinguin máte možnost nakoupit u nás teď za akční cenu! Pouze nyní za 5 091 Kč.
Stan Pinguin TORNADO 2
Ověřit dostupnost
Značka: Pinguin
5 091

Stan Pinguin TORNADO 2 DURALU Stan kopulovité konstrukce se dvěma vchody a předsíňkami a s dvěma příčnými vrcholovými pruty. Předsíňky jsou dostatečně vysoké, tuhost konstrukce předurčuje stan k použití i v náročnějších podmínkách.
Tropiko je vyrobeno z Polyesteru s polyuretanovým zátěrem, zaručujícím vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy jsou podlepeny vodotěsnou páskou.
Podlážka je vyrobena z Nylonu s Polyuretanovým zátěrem, poskytujícím 10 000mm vodního sloupce.
Pruty se skládají z Duralových (7001) segmentů o průměru 8,5mm (hlavní pruty) a 9,5mm (podpěry předsíněk).
Parametry:

Hmotnost: 3.6 kg
Hmotnost bez ložnice: 2.7 kg
Rozměry po sbalení: ⌀20 x 46 cm
Počet osob: 2 – 3
Počet vchodů: 2
Konstrukce: Kopule
Počet větracích otvorů: 2
Počet prutů / bodů křížení: 4 / 5
Lze postavit bez ložnice: Ano
Výška stanu (ložnice): 124 (115) cm
Silikonizováno: Ne
Podlepené švy: Ano
Počet kolíků: 16
Kategorie: Trekking

Materiál:

Materiál prutů: Dural 7001 T6
Průměr prutů: 8.5 mm
Materiál tropiko: Polyester, PU zátěr 4 000mm H2O
Materiál podlážka: Nylon, PU zátěr 10 000mm H2O

Popis stanu
Stan je dvouplášťový a skládá se z vnitřního stanu a z vnějšího pláště – tropika. Vnitřní stan má půdorys tvaru obdélníku se dvěma vchody na jeho delších stranách. Vnější stan je osmiúhelník, má taktéž dva vchody, ve kterých jsou dvě předsíňky, vhodné například k uložení zavazadel nabo vaření v případě nepříznivého počasí.
Koncepce stanu
Je založena na principu, kdy je prutová konstrukce navlečená v tunelech vně tropika. Tropiko a vnitřní stan (který je zavěšen pod tropikem) se po provléknutí prutů tunely staví současně. Výhoda tohoto způsobu je, že vnitřní stan lze z tropika odepnout a tropiko pak můžeme postavit samostatně. Získáme tak jednoplášťový stan bez podlážky.
Větrání
Je umístěno ve vrcholu kopule tropika. Stříšky větracích okének jsou tvarované tak, aby nebyly sklápěné větrem, v případě nutnosti je možno uzavřít suchými zipy. Tím je zabráněno zatékání i při dešti se silným větrem.
Stavba stanu
Pruty konstrukce prostrčíme tunely vně tropika a konce prutů zasuneme do mosazných oček na poutkách spodního okraje tropika. Pak sepneme spony na popruzích u země uvnitř stanu a tím se tropiko postaví. Vnitřní stan zapneme do poutek na vnitřní straně tropika. Postavený stan ukotvíme kolíky a šňůrami a dopneme plastovými sponami.

Stany » Malé stany (1-2 osoby) » Stan Pinguin TORNADO 2 DURALU